menu O projekte
 menu Zapojené školy
 menu Školenia
 menu Stretnutie na SZŠ
 menu Školský projekt - Dravý flám
 menu Stretnutie v Liverpoole
 menu Culture box
 menu Festival s DSS
 menu Stretnutie v Žiline
 menu Výmena odborov
 menu Healthy life

header4
Projekt Connecting Classrooms

 

Stretnutie v Liverpoole

LIVERPOOL – THE WORLD IS OUR HOME

Projekt Connecting classrooms nás priviedol na konci septembra do Bratislavy, kde sa mal konať výber študentov a koodinátorov, ktorí pôjdu do Liverpoolu reprezentovať krajinu a svoj vlastný strapec. Nečakane, ale úspešne sa nám vo východnom (košickom) strapci podarilo vytvoriť dvojice študent-koordinátor iba z dvoch škôl – z Gymnázia Park mládeže a zo Strednej zdravotníckej školy, Moyzesova.
Stretnutie sa konalo začiatkom novembra (8.11-11.11.2011), čiže aj anglické počasie bolo príjemné.
Liverpool je mesto, ktoré má čo ponúknuť svojim návštevníkom. (múzeum The Beatles; starý prístav Albert Dock; dve majestátne katedrály – anglikánsku (tretiu najväčšiu na svete) a katolícku;...) Po zaujímavej prehliadke mesta nastali dni neprestajnej a vyčerpávajúcej (zato však veľmi prínosnej) práce v medzinárodných skupinách – Slovensko, Anglicko, Srbsko, Nemecko. Na ešte výraznejšie pochopenie inklúzie a diverzity sme dostali náročnú úlohu – v medzinárodných, zmiešaných skupinkách sme v Liverpoole prechádzali mestom a pýtali sa úplne cudzích ľudí, čo si o tejto téme myslia, čo o nej vedia.
Výsledok stretnutia – plán, ktorý nesie názov: THE WORLD IS OUR HOME (PASPORT TO THE WORLD).

Ivana Adamová, mladá líderka projektu CC

Galerie: obrázek 1 z 13 Galerie: obrázek 2 z 13 Galerie: obrázek 3 z 13 Galerie: obrázek 4 z 13 Galerie: obrázek 5 z 13 Galerie: obrázek 6 z 13 Galerie: obrázek 7 z 13 Galerie: obrázek 8 z 13 Galerie: obrázek 9 z 13 Galerie: obrázek 10 z 13 Galerie: obrázek 11 z 13 Galerie: obrázek 12 z 13 Galerie: obrázek 13 z 13

spacer Design & Code by Peter Šurina | © SZŠ Košice, Moyzesova 17 - 2oo7